26Şub

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı günümüze bakıldığında en fazla dikkat çeken mesleklerin başında gelmektedir. Yeni bir meslek olan sosyal medya danışmanlığı, gelişen teknoloji ile birlikte en fazla kişi ihtiyacı duyan meslek grubu olmuştur.

Devir internet devri olduğundan bütün işler artık internet üzerinden gerçekleştiriliyor. İleri gelen şirketler bu durumun farkında olduğundan, internet üzerinden kendilerine özel web siteleri oluşturuyor ve işlerini bu şekilde daha çok kişiye ulaştırarak daha fazla kazanç sağlamış oluyorlar. Aynı zamanda işlerinin reklamını da daha kolay bir biçimde gerçekleştirmiş oluyorlar. Bir taşla iki kuş dedikleri olay tam olarak bu oluyor.

İnternet, modern dünyanın en ilgi çeken ögelerinden birisi olmuş durumda. İnternette en çok alışveriş siteleri kullanılıyor. Sosyal medya danışmanlığı meslek alanı ise tam bu kısımda devreye giriyor. Bu mesleği icra eden kişiler sosyal medya danışmanı unvanı ile anılıyor.

Sosyal medya danışmanları, şirketlerin reklam yaparken ya da bir slogan hazırlarken nasıl bir yoldan gitmeleri gerektiği hakkında yönlendirmeler yapıyor. Çağımızın altın meslekleri arasında yer alan sosyal medya danışmanlığı, şirketlerin işlerini daha da büyütmesinde büyük rol oynuyor. Sosyal medya danışmanlığı konusunda birçok kurs bulunmaktadır. Güvenilir bir kursa gidip sertifika alarak da bu mesleği icra edebilirsiniz. Fakat sertifika almakla bitmiyor. Gündemi takip etmeniz, her trendden anında haberinizin olması ve elbette okumayı araştırmayı çok seven birisi olmanız gerekiyor.

Sosyal Medya Kullanımı Hakkında Bilgiler

Teknoloji günden güne gelişiyor ve bu gelişme hali asla durmuyor. Bu nedenle karşı tarafla iletişime geçme biçimimiz bile kökünden değişmiş durumda diyebiliriz. Yüz yüze gerçekleştirilen iletişimin yerini çoğu zaman sosyal medya mecraları ile kurulan iletişim alıyor. Şehir, ülke gibi sınırlar bu iletişim biçimi ile tarihe karıştı diyebiliriz. Herkes artık sosyal medya hesapları aracılığı ile tamamen sanal bir ortamda istediği şekilde kimlik edinebiliyor.

Bu sözünü ettiğimiz sosyal medya mecraları Instagram, YouTube, Twitter, SnapChat gibi uygulamalar olmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde iletişim kurmak artık çocuk oyuncağı haline gelmiştir. Sosyal medya hesaplarınız ile ülke dışında biriyle bile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Hatta şirketiniz ile alakalı reklam yapmanız da çok kolay gerçekleşir. Dilerseniz yeteneklerinize göre freelance iş bile bulabilirsiniz.

Günümüzde her şirket adını duyurmak ve daha çok kazanmak için sosyal medya danışmanları ile iş birliği yapıyor. Sosyal medya danışmanları şirketinizin tüm sosyal medya hesaplarının aktif bir biçimde yönetilmesini sağlarken profesyonel bir şekilde şirketinizin reklamını nasıl yapmanız gerektiği hakkında da birtakım bilgiler verir. Teknoloji gelişmeye devam ettiği sürece sosyal medya danışmanlığı mesleği gündemde kalmaya devam edecektir.

Share this Story

About Ömer Şentürk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

© Copyright 2013, All Rights Reserved