25Şub

Instagram’da Ürün Satmak ve Para Kazanma

Instagram’ın popüler olmasından dolayı kullanıcılar vakitlerinin büyük bir kısmını bu uygulamada fotoğraflara ve hikayelere bakarak geçirmektedir. Böyle bir platformda bir Instagram hesabını satış için kullanabilmek için farkındalık gerekmektedir. Öncelikle satılacak ürünlerin profesyonel fotoğraflarının çekilmesi ve insanların bu ürüne ilk kez baktıkları andaki izlenimlerinin iyi olması gerekmektedir. Bunun için büyük internet mağazalarındaki ürün fotoğrafı çekimlerine bakmak ve bunları analiz etmek gerekmektedir. Ürünlerin fotoğrafları yansıtıldıktan sonra fiyatlar kısa bir etiketle ve profesyonel bir yazı tipi ile fotoğrafa yapıştırılmalıdır. Bu ürünler bu şekilde mağaza vitrini gibi dizayn edildikten sonra farkındalık yaratmaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraf eklemede bir diğer nokta hangi saatlerde paylaşım yaptığınızdır. Google’a “instagram en çok giriş yapılan saatler“ yazarsanız o saatlerde ürün fotoğrafı paylaşmaya özen gösterin. Yoksa az girilen saatlerde yapılan paylaşımlarda daha düşün beğeni ve daha az kitleye ulaşabilirsiniz.

Farkındalık Yaratmak ve Avantajlar

Farkındalık yaratmak için iyi bir kullanıcı adı ve güvenilir bilgiler hesaba yazılmalıdır. Varsa internet sitesini eklemeniz hem sitenizin girişlerini artırır hem de güvenilirliğiniz artar. Ayrıca yaratılacak hashtaglar da farkındalık için önemlidir. Bir sonbahar kıyafetine yazdığınız #sonbahar ve #autumn seçenekleri bu ürünün fark edilmesini ve görünürlüğünü artıracaktır. Instagram internet sitesi için domain hesabı fiyatı ödenmediği gibi tasarımı açısından da sade ve kullanışlı olduğu için vitrin camı gibi gözükecektir. Ayrıca buradan satılan ürünler için herhangi bir ek ücret ödenmeyecektir.

Ayrıca moda sitelerinde takip, beğeni, yorum yapılabilir ama tabi çok abartmayın Instagram’ın belli limitleri vardır. Günlerce hesabınız bunlardan men edilebilir. Bizim tavsiyemiz eğer butik bir mağazanız varsa kesinlikle Instagram danışmanlık şirketi ile çalışmalısınız.

Share this Story

About Ömer Şentürk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

© Copyright 2013, All Rights Reserved